niedziela, 22 stycznia 2012

Dzień Babci i Dziadka - jak spędziliśmy?

Spotkanie u mnie przebiegało zgodnie z planem. Wprawdzie była tylko Mama, ale starała się grać w ping-ponga z Kubą i w klasy z Zosią, Mała Marysia robiła słomką! bańki z wody mydlanej!, a Zosia pomagała mi robić faworki. Potrawy się raczej udały, tylko kasza jaglana się przypaliła (jak zwykle). Trochę opowiadałam przy stole jak było kiedyś gdy byłam mała, tylko dobry humor mącił mi widok siedzących byle jak dzieciaków. A u mnie w domu był taki porządek....No ale miałam starsze rodzeństwo więc pewnie dlatego musiałam być grzeczna.  

Laurki dostałam i buziaki a Marynia na koniec odwróciła się od drzwi i powiedziała:
"Będę tęsknić za Tobą" 
Ja też, choć się napracowałam.
 
PS. W Radiu R była godz. rozmowy ze mną o Babciach i Szkole. Ale czy kto słyszał?

Babcia Zosia


Babcia Drabcia zaprasza:

Kubę, Zosię, Marysię z rodzicami

 na spotkanie pt.

Smaki i zabawy mojego dzieciństwa


w sobotę 21 stycznia 2011 roku o 13.30.

W menu m.in.:
chleb ze smalcem i cebulą
kapusta kwaszona w kilku wersjach
Kasza jaglana z sokiem
Kisiel żurawinowy
Faworki ( po wspólnej pracy)

Zabawy np.:
Bańki mydlane
Gra w klasy
Ping-pong

12 komentarzy:

 1. Dzień Babci i Dziadka rozpoczął się w środę spotkaniem w przedszkolu,było wesoło a dzieci wzruszone i ucieszone. Z soboty na niedzielę nocowały u mnie. Upiekłam roladę biszkoptową z galaretką i bitą śmietaną ,ulubione ciasteczko wnucząt. A wieczorem czytanie bajki.Odszukałaqm ulubione bajki moich dzieci :bajka rosyjska "Maria urocza długowarkocza i Iwanuszka" i Tomek 6-latek stwierdził ,że nie jest fajna ale superowska. Pewne słowa trzeba było mu wyjaśniać. Dziś bawimy się w rodzinę .Julka 3-latka jest mamą, Tomek jest dzidzią, ja córcią, dziadek wujkiem, druga babcia tatą. Jest bardzo wesoło.

  OdpowiedzUsuń
 2. Babcia Stasia Węgorek22 stycznia 2012 12:29

  Dzień Babci i Dziadka był dla nas bardzo przyjemny .Natalka nocowała z piątku na sobotę i rano wręczyła nam wykonane przez siebie laurki które zrobiła w szkole .W sobotę usmażyłyśmy faworki które ona uwielbia ,a w między czasie tata Natalki przyniósł doniczkę z fiołkami którą Natalka pobiegła przynieśc z pod klatki, aby była to niespodzianka dla nas .Cały dzień wymyślałyśmy zabawy słowne i literowe po prostu na to miała ochotę .Następnie zjedliśmy wspólny obiad i pojedliśmy faworków ile kto chciał .

  OdpowiedzUsuń
 3. babcia Baryłowa26 stycznia 2012 12:15

  Lubelskie wnuki odwiedziły nas wraz ze swoimi rodzicami dokładnie w Dzień Dziadka. Były życzenia, buziaki i czekoladowe prezenty dla mnie i męża. Natomiast Zuzia zaprosiła mnie do przedszkola na akademię. Przyszło tak dużo gości,że trudno było wszystkich usadzić. Dzieci występowały na "czerwonym" dywanie.Mogę śmiało napisać, że byłam dumna ze swojej wnuczki.
  Również pozostali dziadkowie usłyszeli same pochwały o swoich wnukach.Ja osobiście wmontowałam się w program imprezy i przeczytałam na koniec baśń o Super Babci. Zapanowała cisza na sali. Dzieci słuchały i wyciszały się.

  OdpowiedzUsuń
 4. Dzień Babć i Dziadków - szkoda, że tylko jeden taki dzień w roku;-( Superbabcią jestem tylko potencjalną (mogę nią zostać w przyszłości). W poniedziałek 23.01. uczniowie naszej szkoły zaprosili swoich przodków na przygotowany wcześniej program rozrywkowy. Były wiersze, piosenki, przebieranki, scenki teatralne i życzenia stu lat wyśpiewane w czterech językach. Gości przybyło ponad naszą oczekiwania (babacie, dziadkowie, rodzice i rodzeństwo) dlatego przewidziana w programie aktywność uczestników ograniczyła się do tańca na siedząco. Radości, uśmiechów i oklasków było wiele. Dziadkowie i babcie zjechali z różnych stron, z dalekich odległości. Mówili, że warto było. Dzici i nauczycieli zachęciło to do kontynuacji w nastepnym roku. Pomysły już się rodzą co można zrobić.
  Plusy tego spotkania są łatwe do określenia a jakie były minusy? 1. Duże zagęszczenie. 2. Bogaty program. 3. Mało działań integrujących. 4. Brak informacji zwrotnej.
  Bogatsi o to doświadczenie przystąpimy do kolejnych spotkań, które integrują społeczność szkolną.

  OdpowiedzUsuń
 5. Nareszcie tu dotarłam.Zajęło mi to trochę czasu ,bo po prostu trochę się bałam,że zrobię coś nie tak. Ale jak już napisałam komentarz i go wysłałam to będzie dobrze.Teraz będę mogła pisać coś więcej.
  Pozdrawiam wszystkie babcie ,które się jeszcze boją tu pisać.
  To naprawdę nic trudnego.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. ELA poczętkująca28 lutego 2012 13:23

   Madziu nie martw się jest nas więcej które zaczyniją.
   Myślę że nasze szkolenie będzie coraz owocniejsze.
   Życzę powodzenia wszystkim początkującym.

   Usuń
 6. W święto Babci zaprosiłam swoją rodzinkę na obiad,na zakończenie którego podałam własnoręcznie przyrządzone pączki.Na szczęście udały się i wszystkim smakowały.Starczyło ich na wynos.Wcześniej wnuki złożyły mnie i Diadkowi życzenia i wręczyły laurki.

  OdpowiedzUsuń
 7. Babcia Stasia.R28 lutego 2012 12:55

  Dzień babci zaczęłam w przedszkolu moich wnuków.Były laurki, życzenia,piosenki,wierszyki i wspólne zabawy.
  Po powrocie do domu podałam słodycze i cały wieczór bawiliśmy się w różne
  zabawy.

  OdpowiedzUsuń
 8. DZIEŃ BABCI SPĘDZIŁAM W PRZEDSZKOLU MOJEGO WNUCZKA WIKTORKA.
  WIKTOREK PRZEDSTAWIAŁ JÓZEFA.
  BYŁAM BARDZO DUMNA Z WIKTORKA.
  PO PRZEDSTAWIENIU BYŁ WSPANIAŁY POCZĘSTUNEK
  NA ZAKOŃCZENIE OTRZYMAŁAM PIĘKNE ZDJĘCIE W OPRAWCE WYKONANE PRZEZ WIKTORKA.

  OdpowiedzUsuń
 9. Zaprosiłam wnuki na obiad a potem poszliśmy na spacer.

  OdpowiedzUsuń
 10. babcia Zosia2 marca 2012 21:50

  Ja zaczełam świętować już 20 u Karolka w szkole, były występy
  i upominki.W niedzielę przyjechali wszystkie wnuki
  z życzeniami iupominkami.Był skromny poczenstunek.
  Było bardzo miło.

  OdpowiedzUsuń
 11. I еvery time emailed this wеbѕite poѕt рage to аll mу friends, for thе rеаsοn thаt if like to гead it аfteгward my lіnks will tοo.
  Here is my blog post ; cheap Bell & Ross Watches

  OdpowiedzUsuń