sobota, 25 sierpnia 2012

Rozmowy


7 komentarzy:

 1. Babcia Stasia Węgorek20 września 2012 11:09

  15 września 2012 roku pojechałyśmy z Zosią Zaorską do Ośrodka w Łucznicy .Już na początku przyjazdu lokalizacja Ośrodka zrobiła na mnie miłe wrażenie ,przepiękny las ,wspaniały stary pałacyk mówiły dużo za siebie.Warsztaty ,które się tam odbywały były na wolnym powietrzu lub w pracowniach .To co tam zobaczyłam było bardzo wspaniałe np.lepienie naczyń z gliny ,robienie kolorowych witraży.wycinanki,tkanie kilimów ,robienie różnych przedmiotów z wikliny oraz wiele innych ciekawych prac .Całość oprawiona była muzycznie ,sałatkami ,napojami . Można było zjeść zupę z soczewicą gotowaną na ognisku w glinianych garnkach ,gorący chleb ze smalcem lub masłem z ziołami ,nie brakowało również ciasta .Na koniec odbył się koncert i tańce integracyjne.Wróciłam bardzo zadowolona i bogatsza o wiele ciekawych prac.

  OdpowiedzUsuń
 2. Babcia Stasia Węgorek21 września 2012 20:05

  Niektóre dzieci tak trudno przyswajają słowa grzecznościowe np. proszę ,dziękuję dzień dobry itd Proponuję bawić się z wnukiem w czarodziejskie słowa .W momencie kiedy dziecko wchodzi do sklepu i nie powie {dzień dobry }mówimy głośno ,a gdzie czarodziejskie słowo reakcja dziecka jest natychmiastowa i nie czuje się ono urażone zwróceniem takiej uwagi .Innym sposobem jest wspaniała zabawa w dobro i zło .Bierzemy dwa pudełka tekturowe ,oznaczamy je na dwa kolory i umawiamy się które jest na dobre uczynki ,a które na złe .Na niedużych karteczkach piszemy różne dobre uczynki np. dzisiaj byłam grzeczna w przedszkolu na innych karteczkach piszemy złe uczynki np. popchnęłam koleżankę .Następnie mieszamy te karteczki w czapce i dziecko wybiera karteczkę ,my ją czytamy i ono decyduje do którego pudełka ma włożyć tą karteczki .

  OdpowiedzUsuń
 3. Babcia Stasia Węgorek24 września 2012 18:49

  Polecam wspaniałe mydełko Dr. Beckmanna do odplamiania.Nabyłam je w sklepie :Stokrotka" na dziale chemicznym .Miałam możność już je używać -rewelacja plamy znikły ,a ja jestem zadowolona .

  OdpowiedzUsuń
 4. Babcia Stasia Węgorek29 października 2012 15:05

  26 października miałyśmy warsztaty z Panią dr Moniką Szabłowską -Zarembą na temat ;Lublin Miasto Wielokulturowe; Bardzo podobało mi się prowadzenie tego wykładu ponieważ temat przeplatany był krótkimi filmikami o zabytkach już nie istniejących oraz pokazał zmiany jakie zaszły przez wiele lat .Wielu tematów nie znałam ,a wykład ten rozjaśnił mi jak wiele kultur istnieje w naszym mieście .
  Sposób wypowiadania się i prowadzenia tego spotkania przez Panią Monikę wpadał mi w ucho i czułam się jakbym przenosiła się w tamte czasy .
  Jestem bardzo zadowolona ,że mogłam uczestniczyć na tym wykładzie .Wyniosłam wiele doświadczeń i zostałam ubogacona o tak cenną wiedzę .

  OdpowiedzUsuń
 5. Babcia Stasia Węgorek8 listopada 2012 21:25

  Zbliżają się powoli Święta Bożego Narodzenia ,a wraz z nimi okres wręczania prezentów .Polecam książkę pięknie ilustrowaną :Dziedzictwo Światowej Kultury :.Książka ta zabierze nas w wyjątkową podróż dookoła świata .Znajdziemy w niej zachwycające krajobrazy i najciekawsze zabytki ,skarby architektury oraz cuda otaczającej nas natury .Wydawnictwo P.H. W.Fenix

  OdpowiedzUsuń
 6. Babcia Stasia Węgorek22 listopada 2012 19:01

  Proponuję dla naszych wnuków wspaniałą grę planszową {Wyprawa z Martyną Wojciechowską }.Jest to pokonywanie kontynentów ,państw i miast ,odpowiedzi na pytania związane z miejscami oraz poznawanie flag państwowych .Wydawnictwo Z.P.Aleksander.

  OdpowiedzUsuń
 7. andrzej_n_53@o2.pl8 stycznia 2013 13:01

  Już jestem w tym gronie - na V lecie.
  Dziękuje.Przy was moje wnuki będą
  bezpieczniejsze i pozdrawiane codzienna zabawą
  i edukacją

  OdpowiedzUsuń